Zdrowe przekąski na każdą kieszeń

Zdrowe przekąski to wspaniały sposób na wzbogacenie jedzenia w trakcie dnia, zwłaszcza dla osób, które pożądają utrzymać zdrową dietę bądź wyszczupleć. Przekąski te powinny być pełne pierwiastków odżywczych, jak np. białko, błonnik i witaminy, a zarazem niskie w kaloriach i tłuszczach.

Jednym z najlepszych dobrych przekąsek jest owoc, bowiem jest pełen witamin i minerałów, ale też jest niskokaloryczny. Owoce, takie jak na przykład jabłka, banany, truskawki i jagody, są łatwe do przenoszenia i mogą być jedzone na surowo bądź przerobione na napoje czy też kompoty.

Jeszcze jednym wyśmienitym wyborem jest warzywo, takie jak na przykład marchewka, pomidory, papryka albo ogórek. Jarzyny są dodatkowo pełne witamin i minerałów, a także są niskokaloryczne. Można je konsumować na surowo bądź przygotować jako sałatkę albo zakąskę w dipie.

Orzechy i nasiona, takie jak migdały, nerkowce, słonecznik i sezam, to następna znakomita możliwość na zdrową przekąskę. Orzechy i nasiona są dostatnie w proteiny, błonnik i zdrowe tłuszcze, ale również są pełne witamin i minerałów. Można je konsumować na surowo albo przyrządzać jako mieszankę orzechów i suszonych owoców.

Jeśli chodzi o nabiał, jogurt naturalny, kefir bądź ser biały są świetnymi opcjami na zdrową przekąskę. Te produkty mleczne są dostatnie w białko, witaminy i minerały, a także są niskokaloryczne. Można je konsumować na surowo albo przygotowywać z owocami albo mieszanką orzechów i nasion.

Wniosek jest taki zdrowe przekąski mogą być także tworzone z produktów pełnoziarnistych, takich samych jak chleb pełnoziarnisty, ryż brązowy, quinoa, czy makaron pełnoziarnisty. Te produkty obejmują więcej błonnika i elementów odżywczych niż ich białe odpowiedniki. Można je przygotowywać na dużo sposobów, przykładowo kanapki z pełnoziarnistego chleba z pastą warzywną czy też twarożkiem, albo też zupa z makaronem pełnoziarnistym.

Jeśli chodzi o przekąski cukiernicze, to powinno się sięgać po suszone owoce, takie jak daktyle, morele, bądź figi, które są naturalnie słodkie i mieszczą mniej cukru niż ciasta i ciasteczka. Można dodatkowo spróbować wykonywać osobiste przekąski, takie jak domowe lody z mrożonych produktów czy też ciasta z mąki pełnoziarnistej.

Ważne jest, aby mieć na uwadze, że odpowiednie przekąski powinny być dopełnieniem zdrowej diety, a nie zastępstwem zdrowego posiłku. Powinno się dodatkowo zwrócić uwagę na wielkość konsumowanych przekąsek, dlatego że nawet odpowiednie przekąski mogą przyczynić się do przyrostu masy ciała, jeśli jest ich zbyt dużo.

Podsumowując, zdrowe przekąski to znakomity sposób na dopełnienie jedzenia w ciągu dnia. Powinny być pełne pierwiastków pożywnych, takich samych jak białko, błonnik i witaminy, a równolegle niskie w kaloriach i tłuszczach. Owoce, jarzyny, orzechy, nasiona, twarogi, artykuły pełnoziarniste ale także suszone owoce to tylko niektóre z alternatyw, które trzeba wyselekcjonować jako odpowiednie przekąski.

Ważne jest także, aby pamiętać o ostrożnym jedzeniu przekąsek i traktować je jako dopełnienie, a nie zastępstwo prawidłowego posiłku. Warto również eksperymentować z różnorodnymi smakami i przepisami, ażeby odnaleźć zdrowe przekąski, które będą nam smakować i pozwolą na utrzymanie zdrowej diety.

Zapiski sieciowe
www.1396bier.de
Pisze o wszystkim
www.auto-schreiber.de
Serwis internetowy
www.axelnagel.de
Warto poczytać
www.bdsj-monschau.de
Wortal Internetowy
www.bio-elbe-tour.de